Sporting Krommenie JO13-1 – Foresters JO13-1
24-9-2022
KROMMENIE-Voor de vierde pot in de bekercompetitie kwamen de Foresters 013-1 op bezoek uit het bebosde gedeelte van Heiloo. De club waar Kenneth Taylor ooit zijn eerste stappen deed op het voetbalveld richting zijn debuut afgelopen week bij Oranje.
Onze jongens zijn lekker bezig deze jaargang en zijn trotse koploper in een zware hoofdklasse. We starten in een vertrouwde
1-1-3-3-3 formatie, d.w.z. Noah Bras(il) als sluitpost, Samuelito El @apitán achter de drie ‘killers’ Rinke, Giel en Liam. Op het middenveld centraal regisseur Joris geflankeerd door Ties rechts en Dishairo links. Het gevaar moet voorin komen van Justin (de blanke Usain Bolt), Quinten ‘spitta’ Tabak en Cem (topscoorder van beroep).
Onze reservebank is deze week rijkelijk gevuld met Siem (knieklachten), Don(toch nog op tijd hersteld van griep) en Daan(niet inzetbaar wegens knieblessure) en Thijs & Teun vullen de dug-out als versterking uit de 013-2.
We hebben vooraf afgesproken de tegenstander niet te onderschatten ondanks hun resultaten en dat blijkt in de oren geknoopt. De tegenstander wordt op eigen helft vastgezet door de aanvallers, onze eerste verdedigers. Dat onze verdedigers op hun beurt ook kunnen aanvallen blijkt wel als Rinke vanaf rechtsachter de ‘zestien’ in duikt en zonder twijfel de keeper (en ons) weet te verrassen door de bal hoog in de korte hoek te knallen, 1-0!
Even later is het Dishairo die op links langs z’n tegenstander swingt en Justin een niet te missen kans schenkt, 2-0!
Supersub Teun is inmiddels ook binnen de lijnen gekomen en doet z’n bijnaam ‘Teunaldo’ meteen eer aan, door in de drukte beheerst de bal onder zijn voet te laten gaan en met links de keeper voor de derde keer deze ochtend het nakijken weet te geven, 3-0!
Onze andere invaller Thijs was inmiddels ook verdienstelijk bezig, maar moest helaas met een blauwe knie het veld vroegtijdig verlaten. Nog voor rust weten de roodhemden tegen de verhouding in toch nog de O uit de tussenstand te schieten, 3-1.
De break gebruiken we traditioneel om vanuit het team te bespreken hoe de eerste helft is verlopen. Daar konden we éénduidig over zijn, het ging best lekkere. Zaak is nu om niet te verslappen en de ruimtes goed blijven te benutten. De tweede helft benaderen alsof het weer 0-0 staat.
Het tweede bedrijf starten we voortvarend en we zien weer hetzelfde spelbeeld. De Foresters hebben niets in de spreekwoordelijke melk te brokkelen, uitgezonderd van hun beweeglijke nummertje tien, de directe tegenstander van Joris. Onze ‘regisseur’ heeft er een zware kluif aan, maar toont desondanks z’n klasse. Gelukkig weet hij zichzelf met een goal te belonen door met veel gevoel z’n krullebos tegen een halfhoge bal te zetten en beheerst het speeltuig de hoek in te sturen, 4-1! De marge is weer drie en ondertussen geven we geen kans weg.
Onder aanvoering van Samuelito weten we regelmatig voetballend eruit te komen en hebben onze mandekkers Rinke, Giel en Liam hun spitsen in de broekzak. Onze rechterspits Justin Bolt is vandaag weer op de brommer en laat bij een counter iedereen z’n hielen zien om vervolgens heerlijk de bal in de verre hoek te ploffen, 5-1!
Alsof het allemaal niet genoeg is en de opponent als een lamgeslagen bokser in de touwen hangt gooit Quinten ‘Spitta’ Tabak nog wat zout in de enorme wonden, want op snelheid dribbelt hij vanaf links net over de middenlijn richting vijandelijk doel met twee tegenstanders in zijn nek. Toch weet hij de bal knap bij zich te houden en goed naar z’n gouden rechter te draaien om vervolgens de keeper kansloos te laten, 6-1!
Wat een heerlijke overwinning. Het lijkt allemaal zo vanzelfsprekend en makkelijk, maar wat deze jongens nu een paar weken achter elkaar laten zien is heel knap! Onze complimenten voor écht het hele team.
Aankomende zaterdag de Noordzaanse derby bij en tegen SVA. Uiteraard zijn we gebrand om deze ook te winnen om de kroon op het werk te zetten.