Onder de rook van sportpark Schoonenberg.
28-01-2023, IJmuiden
Vandaag staat de eerste wedstrijd van fase-3 hoofdklasse B op het programma. We spelen we op het onchristelijke tijdstip van 09:00 uit tegen IJmuiden 13-1.
Vanwege het tijdstip hebben we afgesproken om rechtstreeks naar IJmuiden te rijden zodat we minimaal een kwartier extra hebben in ons warme bedje.
Dat dit geen overbodige luxe is geweest blijkt wel als we aankomen op het sportcomplex. Het is erg koud en we hebben nu al medelijden met de grote supportersschare die ons is achterna gereisd. Vooral als blijkt dat de wedstrijd later van start gaat. Daarover later meer.
Eerst beginnen bij het begin en dat is de voorbereiding en opstelling. Nadat we een goede voorbereiding hebben gedraaid op de 3e fase van het seizoen met veel oefenwedstrijden is het vandaag weer voor het “echie”.
Bijna iedereen is op tijd waardoor we starten in de volgende basisopstelling.
Noah “vd Sar” in de goal; achterin van rechts naar links Rinke, Don, Giel, Liam; dan op het middenveld van links naar rechts Dishairo, Joris en Samuel; voorin van rechts naar links Siem, Ties en Quinten.
Dat betekent dat Justin, terug van een blessure en Daan in de wissel beginnen.
Zoals altijd zijn er de standaard aanwijzingen die we meegeven. 1) In de opbouw twee man naast de keeper en de backs hoger langs de zijlijn maar wel aanspeelbaar. 2) Middenvelders in de bal komen om vanuit daar verder te voetballen. 3) Buitenspelers rug tegen de zijlijn en vanuit daar de loop actie maken. 4) Spits fungeren als kapstok en aanspeelbaar zijn in de voeten. 5) iedereen heel actief coachen.
Daarnaast geeft Henry aan dat de 5-seconden omschakel regel weer goed moet worden opgepakt. Dit betekent als we de bal verliezen we binnen 5 seconden in een duel om de bal betrokken moeten zijn.
Omdat we op veld 1 spelen denken we voor de kantine onze verrichtingen te mogen vertonen helaas komen we bedrogen uit en is veld 1 het meest bosrijk gelegen veld zonder dug-out. Dit betekent ook voor de coaches en de wissels in de wind en kou langs de lijn.
De warming-up verloopt goed en naar wens totdat 5 minuten voor het begin van de wedstrijd de jeugd coördinator van IJmuiden het veld op komt gelopen. Zijn mededeling “trainer, de scheidsrechter is zojuist door zijn rug gegaan en omdat we een KNVB scheidsrechter nodig hebben zijn we genoodzaakt geweest een vervanger te bellen, deze is onderweg en zal er met enkele minuten zijn.” Helaas blijken de enkele minuten er 25 minuten in totaal te zijn waardoor we langer dan gewenst de jongens bezig moeten houden en er ook voor moeten zorgen dat ze scherp en warm blijven.
Bovendien moeten we de harde supporters kern er van op de hoogte brengen dat ze nog wat langer in de kou zullen moeten staan.
Als we met een vertraging van +/- 30 minuten eindelijk aftrappen ontspint zich een gelijk opgaande strijd waarbij beide ploegen niet voor elkaar onderdoen. Het is Sporting Krommenie dat na ongeveer 10 minuten voor het eerste gevaar zorgt.
Quinten goed uitgeweken naar de rechterkant weet met een soepele actie een tegenstander af te schudden en de bal voor te slingeren. Joris weet de bal op waarde te schatten maar zijn schot wordt uitstekend gekeerd door de keeper van IJmuiden.
Niet veel later is daar de eerste echte dreiging van IJmuiden. Het zijn de tot dan toe onzichtbaar gemaakt aanvallers van IJmuiden. De linkerspits die een voorzet aflevert op de spits welke door laatstgenoemde over wordt geschoten.
Vervolgens is het weer de beurt een Sporting. Dishairo gaat goed door over de linkerkant en zijn voorzet komt terecht bij Siem die goed naar binnen is gekomen. Helaas weet Siem de trekker niet nauwkeurig over te halen en verdwijnt de bal over de lat.
Niet veel later raakt onze rechtsachter Rinke bij een verdedigende actie geblesseerd aan zijn lies hierdoor zakt Siem twee linies terug en komt Justin er iets eerder dan gepland in op de rechtsvoor.
Daan is ondertussen in het veld gekomen voor Ties die ontzettend hard heeft gewerkt in de spits en heel goed als aanspeelpunt heeft gefungeerd. Exact zoals is gevraagd voor de wedstrijd.
Noah heeft in de eerste helft eigenlijk bijna niets te doen en wat hij doet, vooral met zijn voeten, doet hij uitstekend.
We gaan rusten met een 0-0 tussenstand en een ingekorte rust omdat na ons weer andere wedstrijden op het programma staan.
Omdat we Rinke liever aan de kant houden vanwege de blessure moeten we wat flexibel zijn met wisselen. Daarnaast zien we dat onze spits Daan ontzettend veel verdedigende meters af moet leggen waardoor we menen de omgekeerde wissel weer toe te moeten passen en Ties voor Daan in het veld brengen.
Ondertussen zien we in de tweede helft hetzelfde speelbeeld. Een wedstrijd zonder al te grote kansen waarbij de fysieke kracht van IJmuiden de wedstrijd wel iets meer in hun richting doet kantelen. Onze spitsen komen steeds minder toe aan het creëren van kansen. Na ongeveer 15 minuten in de tweede helft denkt Justin na een omschakel moment door te breken maar wordt hardhandig tegen het gras gewerkt. Een terechte gele kaart en dito tijdstraf is het gevolg. Tot onze verbazing wordt Ties, die natuurlijk, verhaal gaat halen na de overtreding op zijn teamgenoot ook op een gele kaart en tijdstraf getrakteerd.
Justin geeft aan niet verder te kunnen en daardoor moeten we toch een beroep doen op Rinke. Siem gaat weer naar rechtsvoor en Rinke komt erin op zijn vertrouwde plek rechtsachter. Na dit moment lijkt Sporting beter in zijn spel te komen en laten we de bal goed rondgaan.
Het is echter IJmuiden dat de beste kans van de tweede helft krijgt na een diepe bal van IJmuiden stuitert de bal pardoes voor de voeten van de rechtsvoor. Die haalt uit en de trainer + wisselspelers van IJmuiden staan al met de handen in de lucht maar wij hebben niet voor niets Noah “vd Sar” in de goal en met een katachtige reflex weet hij de poging te keren.
Even is het doodstil op sportpark Schoonenberg maar al gauw daarna pakken de spelers de draad weer op. Er zijn nog wat halve kansen over en weer en zeer goede verdedigende ingrepen over en weer waarbij vooral onze verdedigers zich onderscheiden met enkele messcherpe tackles op de bal.
Uiteindelijk eindigt de wedstrijd in een 0-0 eindstand wat iedereen (een enkeling daar gelaten wellicht) een terechte uitslag vindt.
Wel goed om te melden dat onze verdediging vandaag de 0 heeft gehouden in een officiële wedstrijd. Goed om te weten en te zien dat we ook op dat vlak goed stappen maken.
Twee trotse trainers.







